W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi szuka dla siebie materiałów które ich interesują. Szczególnie dotyczy to młodszej części widowni którzy przyzwyczajeni są do dobrodziejstw jakie stwarzają przed nimi serwisy streamingowe. Dlatego też może się wydawać iż przyszłość tradycyjnej tv nie maluje się w jaskrawych barwach.

Serwisy streamingowe mają tą zdecydowaną zaletę że posiadają w swojej bibliotece materiały niemal o każdej tematyce, w każdym czasie i dają się zapauzowac w każdym momencie. To zdecydowany plus na przeciwko zwykłej tv. Statystyczny widz, zdany tylko na telewizję tradycyjną musi dostosować się do jej ramówki. Musi pamiętać o której godzinie rozpocznie się jego ulubiony program i względem tego właśnie programu zaplanować swoją dzień, a przynajmniej czas niedaleki temu wydarzeniu.

Według informacji analityków rynku tv, tradycyjna telewizja nie przetrwa próby ognia i jeśli nie w ciągu kilku, to raczej na pewno w ciągu kilkunastu lat po prostu przestanie istnieć. Widz chce mieć dzisiaj wybór ci, kiedy i jak chce oglądać. Póki co telewizja nie jest w stanie tego zapewnić.