Kiedy przebywam tyle czasu w domu, potrzebuję od czasu do czasu dobrej rozrywki. Lubię kino, ale teraz mogę je sobie robić jedynie w domu, kina są niestety zamknięte.

Jak znaleźć więc dobry film? Netflix jest pełen propozycji, ale znowu zanim trafię na coś dla mnie muszę przejrzeć dziesiątki opisów przy każdej propozycji. To zabiera masę czasu. Dlatego raz na jakiś czas wysyłam takie pytanie do moich znajomych, którzy wiem, że mają podobne upodobania filmowe.

Pytam ich o to co jest godne polecenia. Zazwyczaj dostaję co najmniej kilka propozycji. Kolejne miejsce, gdzie staram się znaleźć opinie to oczywiście internet i różne rankingi filmowe. Szukam na przykład top pięć kryminałów, albo top pięć w kategorii thriller.

I takim sposobem nie muszę czytać dwudziestu opisów, a jedynie kilka, z których zazwyczaj coś sobie wybiorę. Mam jednak wrażenie, że siedząc przez tyle czasu w domu obejrzałam już wszystko co było najlepsze. Mimo tego, że co chwilę wchodzą jakieś nowości, nie zawsze są to pasujące mi historie.